Mielőtt rátérnénk arra, hogy izomfeszültség oldására megéri-e a gyógymasszázst igénybe venni, nézzük meg, hogy pontosan mit takar ez a kifejezés.
Mi a célja a masszázsnak?
Ez egy terápiás eljárás, amelyet masszőrök végeznek el. Tudatos és rendezetten adagolt kézzel kivitelezett fogásokat alkalmaznak, amelyeket a bőr felszínén végeznek el. A test erre az ingerre fog reagálni és így tulajdonképpen egy fizikai gyógyhatásról beszélünk. Csak orvos írhatja elő ezt a típusú kezelést és célja a terület izmainak, valamint lágyrészeinek a lazítása, a keringés serkentése, valamint a kialakult fájdalom csökkentése. Az érintésnek hála a teljes testünkben oldódik a feszültség, így a stressztől is könnyedén megszabadulhatunk.
Megéri ezt a masszázst igénybe venni, ha izomfeszültséget szeretnénk oldani?
Természetesen igen! Minden tekintetben csak javulást fogunk tapasztalni, hiszen a terápia alatt az izomfeszültséget feloldják, így sokkal gyorsabban és könnyebben megszabadulhatunk problémáinktól.
Milyen típusú masszázsok közül választhatunk?
A svédmasszázzsal az izom és az ízületi panaszok gyógyíthatók. A szegment masszázs egy adott szerv, vagy testtáj esetén vethető be. A kötőszöveti masszázs az adott terület anyagcseréjét indítja be és ezáltal a belső szervekre is gyógyítóan hathat. Csonthártya kezelésre is van lehetőség, amely akár fájdalmas is lehet. A nyirokmasszázs a nyirokkeringés javítására szolgál és segítségével az ödémák csökkenthetők. Izomlazításra a svédmasszázst vegyük igénybe, amely minden bizonnyal megszünteti az izmokban lévő feszültséget.
Mely panaszok esetén segíthetnek ezek a kezelések?
Az izmok ellazítása mellett a krónikus vénás betegségeknél, az ortopédiai panaszoknál, a reumás megbetegedéseknél, idegrendszeri panaszok esetén is igénybe vehetjük. Emellett hosszantartó ágynyugalom után is segít az izmok újra indításában, átmozgatásában és a feszes izomtónus megszüntetésében. Akiknek gyakran fáj a hátuk, vagy a nyakuk azokkal csodát tehet már egy-egy kezelés is. Ezért sem szabad alábecsülni a gyógymasszázs fontosságát.
Olyan helyzetek is vannak, amikor viszont egyaránt nem ajánlják
Ilyen lehet egy akut gyulladás, egy fertőző megbetegedés, egy frissen szerzett sérülés, egy szőrtüszőgyulladás, a lázas állapot, esetleges hámhiány, a menstruáció, a vérzékenység, a cukorbetegség, sőt még a daganatos megbetegedés és a pacemaker is. Infarktust követően is várni kell és nem szabad azonnal masszázsra járni, hiszen azzal csak ronthatunk állapotunkon. Akiknek kiugróan magas a vérnyomásuk, azoknak először a vérnyomásproblémáikat kell rendbe hozniuk és csak ezután tudják igénybe venni a szükséges masszázs terápiát. Időseknél gyakori az ízületi gyulladás, ami az akut szakaszban nem teszi lehetővé a masszázst.
Láthatjuk, hogy nagyon sok esetben megéri elmenni egy-egy terápiára, sőt talán egy több alkalmas bérlet megvásárlása még célravezetőbb lehet. Igyekezzünk mindent megtenni annak érdekében, hogy egészségünket hosszú ideig megőrizzük.